Jak wybrać odpowiedni toner do swojego urządzenia drukującego?

Zapewne zastanawiałeś się nad kosztem eksploatacji Twojego urządzenia drukującego. Jeśli podliczymy pieniądze przeznaczone na zakup tonera i papieru oraz wykonany serwis drukarki zauważymy, że użytkowanie drukarki to niemały wydatek. Dlatego zanim zakupisz kolejny toner, zastanów się nad jego wyborem. Wcześniej poddaj pod rozwagę kilka istotnych kwestii.

Gwarancja urządzenia i jej warunki.

Po pierwsze, zwróć uwagę na termin gwarancji Twojego urządzenia drukującego oraz jej warunki. Najczęściej możemy spotkać się z okresem wynoszącym od 12 do 24 miesięcy. Jest to dosyć istotna informacja przy wyborze tonera. Dlaczego? Już wyjaśniamy. Bardzo często w treści gwarancji można odnaleźć zapis wskazujący, że usterka urządzenia może być uznana za gwarancyjną wyłącznie wtedy, gdy wszelkie elementy drukarki (w tym toner) będą oryginalne. Dlatego jeśli zależy nam na ważności gwarancji, warto zastanowić się nad zakupem oryginalnego produktu.

Cena oryginalnych produktów i wysokojakościowych zamienników.

Po drugie, porównaj ceny oryginalnych tonerów w różnych sklepach wraz z ich zamiennikami pasującymi do modelu Twojego urządzenia drukującego. Zwróć uwagę na wydajność każdego z tonerów. Po przeanalizowaniu informacji może okazać się, że zamiennik pozwala na wydrukowanie porównywalnej ilości stron co oryginalny produkt, przy zdecydowanie niższej cenie. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu oszczędności, warto zdecydować się na zakup nieoryginalnego produktu, który pozwoli znacząco obniżyć koszty użytkowania urządzenia drukującego.

Który zamiennik wybrać?

Zapewne, gdy zabierzesz się za poszukiwanie zamiennych tonerów w Internecie, zauważysz wiele ofert różniących się cenami – od bardzo tanich do tych droższych. Warto zdecydować się na wysokojakościowy zamiennik oferowany przez firmy wyspecjalizowane w produkcji profesjonalnych tuszów do drukarek, charakteryzujących się doskonałą jakością. Pozwalają one na wydruk trwałych, wyraźnych znaków, o głębokiej i intensywnej barwie, nie wpływając w żaden sposób negatywnie na sprawność Twojego urządzenia. Na rynku mamy kilka firm specjalizujących się w produkcji wysokojakościowych zamienników, świetnie sprawdzają się marki Jet World, Katun, Assima. Ich produkty pozwolą uzyskać wydruk doskonałej jakości oraz duże oszczędności pozyskane podczas eksploatacji drukarki.

Wcześniej zaplanuj zakup tonera.

Po trzecie, postaraj się, by dokonać zakupu tonera jeszcze przed zużyciem tego, z którego aktualnie korzystasz. Dlaczego? Dzięki temu zyskujesz czas na znalezienie najlepszej oferty i zakup tonera w atrakcyjnej cenie. Warto wysłać zapytania ofertowe do kilku firm zajmujących się handlem zamiennymi tonerami. W zapytaniu wskaż nazwę urządzenia drukującego oraz kolor tuszu, który Cię interesuje. Po uzyskaniu informacji o cenach i terminie gwarancji, będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Nie spiesz się!

Przy wyborze wysokiej jakości zamiennika pośpiech nie jest wskazany. Poświęcenie czasu na dobór odpowiedniego tonera pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze podczas kolejnych zakupów oraz zyskać wydruk zadowalającej jakości, spełniający oczekiwania najbardziej wymagających.