Tonery oryginalne, regenerowane, zamienniki – czyli o faktach i mitach

W internecie możemy odnaleźć różne informacje na temat tonerów oryginalnych, regenerowanych i zamiennych. Wielość opinii – często sprzecznych – sprawia, że użytkownicy mają problem z rozróżnieniem, które z nich są prawdą, a które tylko mitem, dlatego pomożemy Wam rozwiać wątpliwości dotyczące najistotniejszych kwestii, jakie pojawiają się przed zakupem tonera.

Używanie zamienników prowadzi do awarii urządzenia drukującego.

Nieprawda. Mitem jest informacja, że wszystkie zamienne tonery przyczyniają się do awarii urządzeń drukujących. Firmy specjalizujące się w produkcji bardzo dobrych zamienników udoskonaliły swoje produkty na tyle, że możemy być pewni, iż umożliwią one harmonijną pracę naszej drukarki oraz pozwolą zyskać oszczędności zarówno podczas zakupu tonera, jak i w czasie ogólnej eksploatacji urządzenia drukującego. Profesjonalny produkt gwarantuje doskonałą jakość wydruków, nie różniącą się wyglądem od tych sporządzonych oryginalnymi tuszami. Ponadto pozwala uzyskać trwały i wyrazisty kolor charakteryzujący się jego intensywnością i nasyceniem.

Prawdą jest, że złej jakości zamienne tonery mogą przyczynić się do awarii drukarki. Dlatego należy unikać niesprawdzonych i bardzo tanich zamienników, które z pewnością nie sprostają naszym wymaganiom pod względem jakości oraz trwałości wydruków, a mogą narazić nas wyłącznie na dodatkowe koszty, spowodowane usterką urządzenia.

Wydruki sporządzone zamiennikami i regenerowanymi tonerami charakteryzują się niską jakością.

Nieprawda. Firmy specjalizujące się w tworzeniu wysokojakościowych zamienników gwarantują doskonałą jakość wydruku. Możemy przekonać się, że efekt, jaki uzyskamy, zaskoczy nas pozytywnie. Barwa, trwałość, wyrazistość pozwolą stworzyć profesjonalne wydruki, nawet te przeznaczone do archiwizacji.

Prawdą jest, że wydruk otrzymany po eksploatacji zamiennego tonera, którego cena jest rażąco niska, nie jest najlepszej jakości. Najczęściej białe arkusze papieru stają się szare, brudne, natomiast kontury liter, obrazy są niewyraźne i rozmazane. Dlatego unikajmy produktów, których cena świadczy o niskiej jakości. Decydujmy się na dobre, sprawdzone firmy, gwarantujące wysoką jakość zamienników.

Wydruki sporządzone zamiennymi i regenerowanymi tonerami nie są tańsze niż te uzyskane przy pomocy oryginalnych produktów.

Nieprawda. Jeśli porównamy ceny wysokojakościowych zamienników z oryginalnymi tonerami oraz sprawdzimy ich wydajność drukowania przekonamy się, że ich używanie pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze zarówno na zakupie tonera, który jest o wiele tańszy od oryginalnych produktów, jak i na ogólnej eksploatacji urządzenia. Doskonała jakość uzyskanego wydruku za pomocą profesjonalnego zamiennika oraz jego wysoka wydajność drukowania obniży koszt eksploatacji urządzeń drukujących.

Faktem jest, że jakość zależy od ceny. Jeśli zakupimy zamienny toner oferowany w rażąco niskiej cenie, możemy spodziewać się, że uzyskane wydruki nie spełnią naszych oczekiwań pod względem ilości oraz wydajności, a my poniesiemy dodatkowe koszty na zakup nowego tonera.

Konkluzja

Jak możemy zauważyć, zamiennik zamiennikowi nierówny. Sprawdzone, wysokojakościowe zamienniki to gwarantowana oszczędność, jaką zyskujemy podczas eksploatacji urządzenia. Zbyt niska cena produktu powinna budzić nasze wątpliwości co do jakości uzyskanych wydruków i prawidłowej pracy naszej drukarki. Warto zatem poświęcić czas na wybór najlepszego tonera, by cieszyć się wysoką jakością wydruku oraz harmonijną pracą drukarki.